Co robimy - PSP4 Świdwin

Co robimy

Wychowankowie świetlicy otrzymali nowe gry i materiały plastyczne.
Od razu rozpakowaliśmy paczki i  zaczęliśmy wykorzystywać nowe rzeczy do tworzenia przeróżnych zabaw.
Uwielbiamy dostawać prezenty, które urozmaicają nasz czas wolny.

Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klas pierwszych.

Dzień dziecka !
           W piątek ( 31.05.2019r. ) w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie z okazji „Dnia dziecka”.  Występ został przygotowany  przez uczniów klas pierwszych. Przedstawienie obejrzeli  zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych.
Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na koniec odbył się mały konkurs wiedzy o bajkach, w którym była słodka nagroda.
Wszystkim uczniom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia dziecka J

Kiermasz „Wielkanocny”

Z okazja Świąt Wielkanocnych w Naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny.
Podczas jego trwania można było zakupić fanty przygotowane przez uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną.
Wszystkie zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup koralików do prasowania oraz gier planszowych dla uczniów świetlicy szkolnej.
Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy 

Zabawa z chustą animacyjną

Podczas ostatnich zajęć na świetlicy szkolnej zorganizowano zabawy z chustą animacyjną KLANZA. Co to takiego? Chusta animacyjna przypomina swoim wyglądem spadochron uszyty z trójkątnych, kolorowych kawałków materiału.

Zabawy z chustą animacyjną mogą spełniać różne cele edukacyjne i dzięki jednej chuście rozwijamy wiele umiejętności. Oddziaływują na dzieci wieloma bodźcami: wzrokowymi (intensywne kolory), dotykowym (chusta jest „miła” w dotyku), ruchowymi.

Dzieci były bardzo ciekawe pierwszych zajęć z chustą animacyjną, która będzie bardzo często gościła podczas zajęć świetlicowych.

Serdeczne podziękowania dla  Rady Rodziców za podarowanie chusty animacyjnej !

Koraliki do prasowania
Świetlica szkolna w ostatnich dniach została zaopatrzona w koraliki do prasowania i wzory do ich układania.  Co to takiego? Są to barwne koraliki dzięki, którym dzieci mogą tworzyć proste, jak i bardziej skomplikowane obrazki. Zabawa nimi jest niezwykle kreatywna, doskonale rozwija motorykę małą oraz pobudza wyobraźnię.
Może ktoś ma w domu takie koraliki i nie planuje ich używać, to chętnie je przyjmiemy. Podczas zajęć w świetlicy wyczarujemy piękne wzorki.
Dziękujemy Łucji Szczytkowskiej i jej rodzicom za podarowanie nowych zapasów koralików!

Co to za stworzenie ?
Dzisiejszego zimowego dnia zadaniem naszych uczniów było stworzenie zabawki  „Ferbi”.
Dzieci  przy pomocy materiałów technicznych mogły samodzielnie stworzyć pracę.
Wyobraźnia uczniów nie zna granic.

Zgadnij kto to?
W świetlicy odbyły się zajęcia w formie sesji zdjęciowej, w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych. W trakcie nich dzieci miały okazję wcielić się w różne postacie. Aż trudno było ich rozpoznać i zgadnąć kim naprawdę są.

Co w świetlicy „piszczy” o siódmej rano ?
Gdy inni jeszcze słodko śpią w swoich domach, w świetlicy jest już gwar. Grupa uczniów naszej szkoły podejmuje wyzwanie plastycznym projektom. W ruch idą nożyczki, klej i kolorowy papier oraz inne barwne dodatki. Nasze prace ozdabiają sale świetlicy, hol oraz często są prezentami dla najbliższych.

Piernikowa pracownia Mikołaja!

Nasza świetlica zamieniła się słodką cukiernię Mikołaja.
Od rana dekorowaliśmy pierniczki słodkim lukrem i kolorowymi cukiereczkami.
Wszystkim życzymy Wesołych i Spokojnych Świąt !

Zbieramy klocki LEGO do świetlicy szkolnej!!!

W grudniu ruszyła akcja zbierania klocków LEGO. Klocki te są wspaniałym i twórczym pomysłem na zagospodarowanie czasu wolnego dla uczniów przebywających w świetlicy szkolnej.

Dziękujemy bardzo za podarowanie klocków uczniom i ich rodzicom:

Igorowi Rawskiemu z VII c i Pawłowi Graczykowi z II C.

Liczymy na dalsze wsparcie naszej zbiórki. Ucieszy nas każdy klocek.

Podczas kiermaszu szkolnego sprzedaliśmy wszystkie przygotowane przez nas fanty,
a pieniądze przeznaczymy na zakup  klocków Lego i pojemników.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zakupili nasze fanty!

MIKOŁAJKI w świetlicy szkolnej
6 grudnia uczniowie klas drugich uczęszczający do świetlicy obdarowali się samodzielnie przygotowanymi prezentami. Samo losowanie osoby, dla której wykonamy paczkę było bardzo emocjonujące. Wszyscy zachowali w tajemnicy, którą osobę wylosowali do ostatniej chwili wręczania upominków.
Prezenty sprawiły dużo radości.

07.12.2018 r. reprezentantki świetlicy szkolnej pod opieką Marzanny Kempskiej wzięły udział w konkursie „ARANŻACJA STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH”  w ZSRCKP im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie.    Podczas konkursu czas umilały śpiewane kolędy. Ozdobami naszego stołu były choinki z papierowej wikliny udekorowane przez nas podczas zajęć świetlicy. Choinka ozdobiona wykonanymi przez nas bombkami, wzięła udział w konkursie na ozdoby świąteczne. Nasza szkoła brała udział  w konkursie po raz siódmy.  Przez pierwsze trzy lata udekorowane przez nas stoły zajmowały I i II miejsce oraz wyróżnienie. W tym roku nie udało nam się zwyciężyć ale liczyła się świetna zabawa.  Dziękujemy za zaproszenie organizatorom.

100-lecie odzyskania przez Polskę  niepodległości

Na świetlicy szkolnej uczniowie pilnie przygotowywali się do obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.
Na zajęciach powstały prace o tematyce patriotycznej. Razem uczyliśmy się i  śpiewaliśmy również pieśni patriotyczne. Wychowawcy wspólnie z dziećmi udekorowali salę świetlicę szkolnej.