Konkurs - PSP4 Świdwin

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
IM. OSADNIKÓW WOJSKOWYCH W ŚWIDWINIE

Szachy to sport, który w wyjątkowy sposób uczy kreatywności, logicznego myślenia i koncentracji. To również sposób twórczego spędzania czasu.
5 października 2019 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 gościła             68 uczestników Powiatowego turnieju Szachowego, który odbył się w ramach IV Festiwalu Organizacji Pozarządowych Powiatu Świdwińskiego.
Turniej rozpoczęła pani Burmistrz Beata Ociepa, gości powitała           pani Dyrektor PSP4 Dorota Borowczak, a regulamin turnieju zaprezentował Wiesław Bućko Prezes Klubu Szachowego "Caissa" w Połczynie - Zdroju,           przy udziale pana Grzegorza Markiewicza certyfikowanego instruktora szachowego.
Uczestnicy turnieju oraz kibice zostali ugoszczeni kawą, herbatą, sokami, pysznym ciastem, które ufundowała Rada Rodziców przy PSP4 w Świdwinie. W godzinach południowych wszyscy mogli spróbować rewelacyjnej grochówki, którą ufundowali organizatorzy IV Festiwalu Organizacji Pozarządowych Powiatu Świdwińskiego.
Dzięki wielu sukcesom w poprzednich edycjach turnieju wzięło udział          19 zawodnikach ze Świdwina, w tym 7 uczniów naszej szkoły.
Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta Świdwina, Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Firma Handlowo - Usługowa "Oficyna" oraz Rada Rodziców      przy PSP4 w Świdwinie.
Wszystkim gratulujemy znakomitych wyników.
Bardzo dziękujemy za pomoc i sprawną obsługę turnieju paniom sprzątaczkom, panu konserwatorowi i wolontariuszom z Samorządu Uczniowskiego.
"Wielkie zwycięstwo nigdy nie może przyjść łatwo -
- nie byłoby wówczas żadną sztuką, ani zwycięstwem"

Dyrektor PSP4