- PSP4 Świdwin

Przejdź do treści

Menu główne:TYDZIEŃ  ZDROWIA W NASZEJ   SZKOLE

       W Szkole Podstawowej nr 4 im. Osadników Wojskowych corocznie organizowany jest Tydzień Zdrowia w ramach programu "Trzymaj Formę’’ przy współpracy ze Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Świdwinie.
W tym roku szkolnym odbył się w dniach 25.03-29.03, proponowane zajęcia spotkały się dużą aprobatą młodzieży, ponieważ  obejmował różnorodne formy promocji zdrowego trybu życia.
Na lekcjach starsi uczniowie  obejrzeli film ,,Anoreksja, bulimia’’, a wszyscy -
,, Wszystko o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej’’.
Uczniowie przygotowali również plakaty: piramidy żywienia, związków chemicznych i ich funkcji w organizmie, które zaprezentowano w galerii szkolnej.
Klasy IV i VII  przygotowały trójwymiarową piramidę zdrowia, w której nie zabrakło gadżetów do uprawiania wypoczynku czynnego.
Na przerwach każdy mógł skorzystać z obliczenia swojego współczynnika BMI.
Przy pomiarze ciśnienia mogliśmy liczyć na  pomoc  pielęgniarki.
Uczniowie klasy I B  w wychowawczynią przygotowali dla siebie drugie śniadanie.
                      
Opiekunowie projektu - Anna Wojtaszewska
                                  Irena Myszka
D.Ś.Dnia 13.03.2019  klasa 1c przygotowała dla pozostałych uczniów  klas 1-2
przedstawienie pod tytułem „Zwiastuny Wiosny”.
Dzieci podczas swojego występu recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki związane ze zbliżającą się porą roku. Podczas występu można było się dowiedzieć jakie są symbole wiosny która mamy nadzieję niedługo u nas zagości.
Występ uczniów został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów z klasy za przygotowanie przepięknych strojów na przedstawienie.Mały Konkurs Recytatorski
 
22 marca 2019r. w świdwińskim zamku odbył się turniej recytatorski. Z naszej szkoły swoje umiejętności zaprezentowało dziewięcioro uczniów:  K. Knapik, F. Kozik,    Z. Stępniak, M. Odorowski, I. Rewiński, N. Michałek,
J. Haraj, Sz.Simlat, O.Lipkowicz.
Odnieśliśmy sukces, gdyż dwie osoby (na trzy możliwe) zostały laureatami i będą reprezentować nasze miasto na szczeblu wojewódzkim w Szczecinie. Jest to Kacper Knapik z klasy 2a i Zuzanna Stępniak z klasy 4a.Naprawdę wyróżnili się swoim występem- chyba wszystkich zachwycił np. „Felek Kartofelek” w interpretacji Kacperka i „Mikołajek” w wykonaniu Zuzi.

Jesteśmy dumni, gratulujemy zwycięzcom!:)


          
Marzec w klasie 2A pod hasłem: ,, Żyj zdrowo i kolorowo!"

           Każdy z nas wie jak ważne jest zdrowe odżywianie . Soki to nasi witaminowi przyjaciele. O tym jak są drogocenne, a zarazem pyszne  przekonaliśmy się podczas zajęć z udziałem mamy Marcela- pani Zuzanny Faltynowskiej. Podczas spotkania mieliśmy możliwość spróbowania jak robi się sok ze świeżych owoców i warzyw przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej. Dowiedzieliśmy się , że takie soki posiadają sporo błonnika, są bogate w witaminy i enzymy, wspomagają naszą odporność i dają dużo energii. Mogliśmy spróbować soków z przyniesionych przez nas owoców i warzyw. To była cenna i pyszna lekcja! Dodatkowo zasialiśmy również sadzonki pomidorków koktajlowych przyniesionych przez mamę Madzi- panią Emilię Kamińską. Każdego dnia podlewamy i dbamy aby pięknie wyrosły.
        Dziękujemy pani Zuzannie i pani Emilii za poświęcony czas  i wzbogacenie wiadomości związanych ze zdrowym odżywianiem.

                                              Uczniowie kl. 2A z wych. Magdaleną Haraj


W dniu 14 II 2019r. w naszej szkole odbyły się WALENTYNKI.

Każdy kto miał ochotę mógł napisać kartkę do swojej sympatii i ją wysłać. W tym dniu dzieci były ubrane na czerwono. Ten dzień umilały piosenki o tematyce miłosnej. Ponadto na łączniku uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia (do obejrzenia w galerii na stronie szkoły). Podczas długiej przerwy było sprzedawane ciasto. Dziewczynki z młodszych klas pod kierunkiem p. A. Seletyn – Żołądź pokazały układ taneczny do piosenki „Czekolada”.
Uczniowie naprawdę świetnie się bawili.
Myślę, że będzie to niezapomniany dzień dla dzieci.


 

Konkurs  „Świdwin – moje miasto”

 
W dniach 27-28 marca 2019r. uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy „Świdwin – moje miasto”. Klasy II zmagały się z pytaniami tematycznie związanymi ze Świdwinem, natomiast uczniowie z klas I mieli możliwość prezentacji swoich umiejętności plastycznych poprzez wykonanie dowolną techniką pracy nt. naszego miasta.
 
Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele klas I i II.
 
 
Wyłonieni najlepsi uczniowie z klas drugich:
 
2a - Ignacy Wardeński
 
2b - Lena Piekarska
 
2c – Antonina Rykiel
 
 

Wyniki konkursu plastycznego klas pierwszych:
 
I miejsce Jolanta Fudalska kl. 1b
 
II miejsce Piotr Sokołowski kl. 1b
 
III miejsce Jagoda Gajda kl.1b
 
Wyróżnienie
 
Lena Dymińska kl.1a
 
Zuzia Grodkowska kl.1b
 
 

6 marca przedstawiciele klas drugich i zdobywcy I i II miejsca w konkursie plastycznym kl.1 reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Świdwinie pt. „Świdwin – moje miasto” zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Świdwinie.
 

Nasi uczniowie zdobyli drugie miejsce.
 
Serdecznie im gratulujemy.


Po powrocie z ferii zimowych klasa 1c dołączyła do udziału w akcji „Wielka Mapa Polski”. Uczniowie wysyłają pocztówki z pozdrowieniami do innych szkół w całej Polsce i z niecierpliwością czekają na odpowiedź. Oprócz zbierania otrzymanych pocztówek podczas zajęć klasa zapoznaje się z położeniem miejscowości na mapie skąd otrzymali pozdrowienia.

Bal karnawałowy  w zamku

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Promyk” uczniowie z klasy 1a  uczestniczyli  w zabawie karnawałowej z udziałem wodzireja. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala widowiskowa wyglądała inaczej niż na co dzień. Zamieniła się w prawdziwą salę balową . Udekorowana kolorowymi balonami i girlandami zachęcała do wspaniałej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Wodzirej urozmaicał zabawę ciekawymi konkursami,  a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Oczywiście na koniec każdy uczestnik otrzymał od Mikołaja  paczkę. W przerwie balu wszyscy zostali poczęstowani napojami i ciastem .
Uczniowie wraz z wychowawczynią dziękują Stowarzyszeniu „Promyk” za  wspaniałą zabawę.


21 stycznia 2019 r.w szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wychowawczyni klasy Lubomira Zbitka powitała wszystkich przybyłych ciepłymi słowami,
po czym zaprosiła na tak oczekiwany przez wszystkich występ. Milusińscy,
nasi najmłodsi uczniowie, pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w ten sposób okazując swoją wdzięczność dla ukochanych osób.
Na koniec zaśpiewali tradycyjne „Sto lat” i obdarowali Dziadków prezentami.
Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności i uśmiechów.
                                      Na pewno wszystkim zapadnie w pamięć.6 grudnia uczniowie klasy 1a z niecierpliwością oczekiwali przyjścia niecodziennego gościa,którym był Mikołaj.
Zanim wszedł  do klasy, obejrzeli opowieść  o gościu z dalekiej północy.Następnie zaśpiewali piosenkę, aby przyspieszyć jego  przybycie. Życzenie się spełniło. Mikołaj wszedł do klasy. Uczniowie byli szczęśliwi i zachwyceni. Mikołaj serdecznie przywitał się z nimi i zapytał, czy byli grzeczni. Wszyscy odpowiedzieli chórem, że tak. Za swoją grzeczność otrzymali paczki. Na koniec uczniowie podziękowali miłemu gościowi za przybycie, prezenty, zaśpiewali piosenkę.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego