Przejdź do treści

Menu główne:

Sport w szkole:

W czwartek 13 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców.

Zespół naszej szkoły, reprezentujący zarazem Miejski Szkolny Związek Sportowy uplasował się na II miejscu . Rozegrano 6 meczów, systemem każdy z każdym.

Wyniki naszej drużyny przedstawiają się następująco:

SP4 Świdwin – SP18 Koszalin 7:5

SP4 Świdwin – SP55 Szczecin 5:7

SP4 Świdwin – SP71 Szczecin 11:4

Puchary i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Szkoły – Dorota Borowczak.

Ponadto uhonorowano najlepszych zawodników drużyn nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Pana Burmistrza m. Świdwin.

Uczestnicy imprezy mogli podziwiać kunszt kulinarny rodziców, którzy na turniej upiekli różne rodzaje ciast. Dziękujemy za aplauz wszystkim kibicom.

GIMNAZJUM ŚWIDWIŃSKIE ZNÓW NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE

Udanie rozpoczął się rok szkolny 2015/2016 dla świdwińskich  gimnazjalistów. W dniu 22.10.2015r. w Tychowie odbyła się największa impreza lekkoatletyczna  w województwie- Sztafetowe Biegi Przełajowe. Drużyna chłopców Publicznego Gimnazjum nr 1 Świdwinie trzeci rok z rzędu została Mistrzem Województwa  w tej imprezie. Żaden inny zespół nie może pochwalić się takim osiągnięciem. Największą niespodziankę sprawił uczeń kl. pierwszej Damian Stachniak, który uzyskał najlepszy czas w drużynie. Zespół  przygotował Jarosław Król.

Sukces goni sukces…

Udane zakończenie sezonu. W ostatniej imprezie lekkoatletycznej - Gimnazjada, doskonale spisali się podopieczni Jarosława Króla. W Mistrzostwach Województwa w LA , które odbyły się 10.06.2015r. w Szczecinie zdobyli dwa medale. Najpierw na podium wskoczył Łukasz Podgórski, zdobywając srebrny medal w biegu na 110m.pł.( to już trzecie medal tego ucznia w tym roku szkolnym – dwa poprzednie zdobył w drużynie ). Dwie godziny później do grona medalistów dołączyła najmłodsza uczestniczka Wiktoria Macioszek, zdobywając srebrny medal w pchnięciu kulą. Kolejny sezon już za dwa miesiące, zapraszam wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w bieganiu. Pierwszą imprezą będą sztafetowe biegi przełajowe, w której to przez ostatnie dwa sezony jesteśmy najlepsi w województwie. Motto na dziś„ Talent to nie wszystko „  Utalentowanych jest wielu, sukcesy zdobywają nieliczni, dzięki swojej ciężkiej
i systematycznej pracy.

Gimnazjaliści znów na podium…

19.05.2015r. na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach rozstawnych
w których drużyna chłopców z gimnazjum zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x100m.