Strona główna - cd - PSP4 Świdwin

Przejdź do treści

Menu główne:

Strona główna - cd


W minioną środę mieliśmy w szkolnej bibliotece wielkie święto. Zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych, żeby uroczyście prz
yjąć ich do grona naszych czytelników. Zanim to nastąpiło uczniowie i uczennice wykazali się bardzo dobrą znajomością literatury dziecięcej. Prawidłowo odgadli bohaterów literackich zagadek. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały " Pierwsze abecadło" ufundowane przez Instytut Książki. Uroczystemu ślubowaniu towarzyszył też słodki upominek. Nowi czytelnicy już wypożyczają i czytają  swoje książeczki z dużym entuzjazmem. 

12 II 2021r. (piątek) obchodziliśmy DZIEŃ KOLORU CZERWONEGO. Dzieci z klas młodszych i starszych ubrały się na czerwono. Ponadto obchodziliśmy WALENTYNKI.
 
Dzieci z klas 1 – 3 wykonały wcześniej przepiękne kartki walentynkowe, które w piątek zostały rozdane przez dzieci z Samorządu Uczniowskiego:
 
Różę Kozerę, Dominikę Pętlak i Jakuba Gryczkę.
 
Ponadto każde dziecko dostało lizaczka – serduszko oraz kartkę - walentynkę zakupione  i wykonane przez przewodniczącą Rady Rodziców p. Monikę Bielewicz.
 
Pani Monice pomagały jej córki: Anastazja, Maja i Milena.
 
Dodatkowo na łączniku zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia przez p. Adama Dzika, dostępne do obejrzenia na stronie naszej szkoły i szkolnym facebooku.
 
Dzieci z klas 4 – 8 mimo, że były w domu, także uczestniczyły w tym wydarzeniu. Każdy kto miał ochotę mógł zrobić wcześniej kartkę walentynkową w dowolnym programie i przesłać ją za pomocą poczty walentynkowej, którą stworzył p. Sławomir Pętlak.
 
Walentynki zostały rozesłane tego samego dnia.
 
Wszystkie dzieci mogły wykonać rysunki walentynkowe na kartce, które także możecie obejrzeć na stronie naszej szkoły.
 
Wszystkie zdjęcia z naszych wydarzeń umieszcza p. Daniel Mączewski.
 
Uczniowie naprawdę świetnie się bawili.
 
Myślę, że będzie to niezapomniany dzień dla dzieci.
 
Opiekun SU Monika Gryczka
 

29.01.2021 (piątek) obchodziliśmy Dzień Koloru Białego.
Dzieci z klas 1 – 3 pięknie ubrały się na biało, a dodatkową atrakcją było zjedzenie posiłku lub wypicie napoju w kolorze białym. Dzieci z klas 4 – 8 również uczestniczyły w tej zabawie, ale w swoich domach. Udostępniamy dla Was kilka zdjęć.

 
My pierwszaki "Dokarmiamy- Pomagamy!"
 
            Na powrót do szkoły wszyscy czekali z niecierpliwością. Choć za oknem biało i mroźno , uczniowie z klasy 1A i 1B pamiętają o najbardziej potrzebujących zwierzętach. Aby przybliżyć najmłodszym uczniom naszej szkoły wiadomości o ptakach zimujących w Polsce, obie klasy obejrzały film edukacyjny pt; ,, Polskie ptaki zimą,,. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki o ptakach i słuchaliśmy ciekawostek na ich temat. Poznaliśmy  pracę leśniczego i dowiedzieliśmy się jakie są ptasie przysmaki. Z pomocą bliskich w naszych domach wykonaliśmy karmniki z butelek, które wypełnione ziarenkami zawiesiliśmy na drzewach rosnących wokół szkoły. Podczas spacerów i zabaw na śniegu będziemy sprawdzać stan karmników i dosypywać im ich przysmaki. Jesteśmy ciekawi kto będzie odwiedzał nasze domki.
 
                                                   Uczniowie klasy 1A i 1B
z wychowawczyniami
 

Klub Miłośników Techniki

W naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Techniki. Pasjonaci mogli  odkryć i nauczyć się na jakiej zasadzie działają silniki czterosuwowe i dwusuwowe. Wszystko oczywiście bez książek, podręczników i notatek. Nauka odbywa się na zasadzie praktycznego działania co jest niewątpliwie dużą atrakcją. Można było dotknąć, zobaczyć poruszyć, wypróbować co i na jakiej zasadzie działa w poszczególnym rodzaju silnika.

  Adam Dzik

WICEBURMISTRZ MIASTA PANI BEATA OCIEPA
Dzień dobry,

Pisałam na FB o ciekawym projekcie – warsztatach dotyczących dostępności i barier, jakie osoby z niepełnosprawnościami, ale również np. dzieci dlatego, że są niższe i mniejsze niż statystyczny obywatel, napotykają na co dzień w przestrzeni publicznej.

Pewnie nie wszyscy widzieli post, a materiał wydaje mi się bardzo inspirujący i pomyślałam, że może część z Państwa zechce skorzystać z publikacji, bo to właśnie materiały na rodzinne warsztaty. Bardzo polecam! Jeśli będziecie Państwo mieli ochotę, proszę podzielić się rodzinnymi spostrzeżeniami na ten temat. :)


Pozdrawiam serdecznie,
Beata Ociepa
Wiceburmistrz


Informuję, że nauczanie stacjonarne klas I-III od 18 stycznia 2021 roku będzie odbywać się zgodnie z procedurami opracowanymi i zatwierdzonymi w sierpniu 2020 r. (procedury -->kliknij), modyfikacja dotyczy następujących zmian:

1. Uczniowie klas 1 a, 1 b wchodzą do szkoły wejściem w segmencie A.
2. Uczniowie klas 2 a, 2 b, 2 c, 3 a, 3 b, 3 c wchodzą do szkoły wejściem głównym.
3. Uczniowie klas 1 a, 2 a i c, 3 a, b, c wchodzą do szatni do godziny 8.00.
4. Uczniowie klas 1 b, 2 b wchodzą do szatani po 8.00 pod opieką nauczyciela.
5. W czasie przerw uczniowie przebywają w następujących miejscach:
- klasy 1 a, 1 b - segment A piętro II
- klasy 2 a, 2 b -segment A piętro I
- klasy 3 b, 3 c - segment A parter
- klasy 2 c, 3 a - łącznik.
Dyżury obejmują nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wg harmonogramu udostępnionego na TEAMSIE przez kol. wicedyrektor Agatę Niedziułkę - Firlinger.
6.Przypominamy, wszystkich  uczniów  obowiązuje bezwzględne noszenie maseczek i dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły i przed zajęciami w świetlicy oraz częste mycie rąk.
7. Nauczyciele  stworzą imienną listę uczniów korzystających ze świetlicy oraz tych, którzy jedzą obiady.
8. Należy uaktualnić numery do szybkiego  kontaktu z opiekunami.
9. Świetlica pracuje od godz. 6.45 do godziny 16.00. Prosimy o wyrozumiałość  i posyłanie dzieci na zajęcia świetlicowe tylko, kiedy to jest naprawdę konieczne.


Komunikat o dodatkowym odbiorcy danych osobowych

W związku z przejęciem obsługi miejskich jednostek oświatowych przez Świdwińskie Centrum Usług Wspólnych z dniem 1 stycznia 2021 r. przedmiotowa jednostka stała się odbiorcą danych osobowych w zakresie określonym w stosownym porozumieniu. Podstawę przetwarzania Państwa danych osobowych stanowi art. 10b oraz art. 10d ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym w związku z Uchwałą NRXXIV/137/20 Rady Miasta Świdwin z dnia 4 września 2020 r. w sprawie utworzenia samorządowej jednostki organizacyjnej Świdwińskiego Centrum Usług Wspólnych, nadanie jej statutu oraz zapewnienia wspólnej obsługi.
Świdwińskie Centrum Usług Wspólnych wyznaczyło Inspektora Ochrony Danych osobowych, którym jest Krzysztof Rychel. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować, w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Kontakt możliwy jest pod nr tel. 601 080 704, na adres e-mail: iodo_swidwin@wp.pl lub na adres siedziby Centrum: plac Konstytucji 3 Maja 1, 78-300 Świdwin.

                                                
 „Bądź kumplem nie dokuczaj”

Uczniowie klasy 2a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Świdwinie  wzięła udział w akcji Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj”, której ambasadorami są między innymi Robert Lewandowski i Kamil Stoch.
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych w formie zdalnej prowadzonych  wg gotowego scenariusza  dostępnego na stronie internetowej    akcji    „ Bądź kumplem – nie dokuczaj” https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/  (zachęcamy do odwiedzenia tej strony!!!).  Scenariusz nosił tytuł „Dobry kumpel potrzebny od zaraz” .
Uczniowie zachęceni zostali do autorefleksji na temat swoich postaw względem innych osób, swojej życzliwości, tolerancji oraz uświadomili sobie , w jaki sposób mogą nieść pomoc innym poprzez codzienne małe gesty. Ponadto uczniowie zrealizowali projekt plastyczny pod tytułem „ Jak pomagam innym”.
Dzięki powyżej opisanemu przedsięwzięciu  klasa 2a zdobyła certyfikat „KLUBU KUMPLI” , a gratulacje przekazał im patron projektu Pan Kamil Stoch.

Efekty działań  zamieszczamy poniżej.


Zapraszamy również na Świąteczny Koncert
Szanowni Państwo, drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie,
kończy się wyjątkowy rok, trudny pod wieloma względami, pełen wyzwań i nowości. Przed nami kilka świątecznych – lub po prostu wolnych – dni. One również wyglądać będą w tym roku inaczej.

Grudzień to naturalny moment na robienie podsumowań, ale dziś wolałabym wszystkim Państwu po prostu podziękować za wspólne starania i za współpracę w ciągu ostatnich miesięcy. Wiem, że nie było łatwo, że trudności piętrzyły się tam, gdzie do tej pory wszystko było jasne i poukładane. Niestety, nie możemy mieć pewności, że kolejny rok będzie dużo łatwiejszy, przynajmniej nie od razu. Jednak wszyscy jesteśmy już mądrzejsi o pewne doświadczenia, dlatego bardzo wierzę, że w połączeniu z cierpliwością, wyrozumiałością i chęcią współpracy, uda nam się pokonać wszystkie przeciwności.

Uczniów chcę zapewnić, że na co dzień bardzo duże grono ludzi pracuje nad tym, aby maksymalnie ułatwić Wam funkcjonowanie w tej nietypowej sytuacji. Mam nadzieję, że już wkrótce będziecie mogli wrócić do tego, co znacie i lubicie.

Życzę Państwu odpoczynku, możliwości nabrania dystansu, radości – mimo wszystko. Proszę pielęgnować te małe elementy, które stanowią o wyjątkowości grudniowego świętowania w Waszych domach. Nam wszystkim życzę zdrowia i abyśmy nadal potrafili działać we wzajemnym szacunku. Dbajmy o siebie i innych. Życzę spokojnych, smacznych, wymarzonych świąt. A tym, którzy nie celebrują Bożego Narodzenia – spokoju, wypoczynku i uśmiechu.

Wszystkiego dobrego,
Beata Ociepa
Wiceburmistrz Świdwina


Drodzy Uczniowie!
Pani Dyrektor Dorota Borowczak zaprasza Was do wspólnego oglądania mikołajkowej niespodzianki

PREZENT MIKOŁAJKOWY DLA DZIECI

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pod hasłem  Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty.


 

Wieści z biblioteki
 Informujemy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie od godziny 7.45 do 14.30.
Przypominamy, że zakaz poruszania się dzieci z rodzicami nie dotyczy drogi do szkoły.
Ponadto można (w wyjątkowych wypadkach) umawiać się po książkę


W czwartek 05.11.2020 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w klasach 1 – 3.
Misie towarzyszyły dzieciom na wszystkich lekcjach. Na języku polskim dzieci opisywały swoje misie, na plastyce wykonały portret misia, a na zajęciach wychowania fizycznego ćwiczyły razem ze swoimi misiami.

Udostępniamy dla Was kilka zdjęć.


Wieści z biblioteki
Kliknij na plakat - dowiesz się więcej!!!

Klasa 4 i 5
      

Klasa 6, 7 i 8
 


30.10.2020 (piątek) obchodziliśmy Dzień Koloru Pomarańczowego.
W tym roku nieco inaczej z powodu pandemii. Dzieci z klas 1 – 3 pięknie ubrały się na pomarańczowo, a dodatkową atrakcją było zjedzenie ulubionego owocu na początku 4 lekcji. Natomiast dzieci z klas 4 – 8, które mają lekcje zdalne, również mogły ubrać się na pomarańczowo i zjeść ulubiony owoc podczas długiej przerwy, ale w swoich domach. Udostępniamy dla Was kilka zdjęć.

Ślubowanie klas 1

Ślubowanie klas pierwszych, to od kilku lat ważne wydarzenie w naszej szkole.
I chociaż uroczystość ta w tym roku wyglądała nieco inaczej, nie straciła nic na swojej ważności i wzniosłości. W tym roku wydarzenie to miało miejsce 23 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci.
Uroczystość rozpoczęła się na głównym łączniku, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, przed Sztandarem Szkoły, klasy 1a i 1b ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia oraz w imieniu Rady Rodziców przekazała prezenty dla klas. Panie wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i medale.
Na koniec każda z klas upamiętniła ślubowanie pamiątkowym zdjęciem.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszym pierwszaczkom. Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

                                                                                     Ewa Dejewska
                                                                                     Magdalena Haraj

WIEŚCI  Z  BIBLIOTEKI

To  był  naprawdę wyjątkowy dzień września. W ramach promowania czytelnictwa wszyscy uczniowie „czwórki” wzięli udział w akcji zorganizowanej przez panie z biblioteki pod hasłem:

SZKOLNE CZYTANIE NA KOCYKU.   

Piękne, zielone otoczenie szkoły i słoneczna pogoda, sprzyjały czytelniczemu piknikowi.
Był to miły i  pożyteczny przerywnik w uczniowskich obowiązkach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego