Rada Rodziców - PSP4 Świdwin

Cegiełka na sztandar

Rodzice, Absolwenci, Przyjaciele oraz Odwiedzający stronę naszej szkoły!
          W roku szkolnym 2019/2020 Rada Rodziców, działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie, organizuje akcję pod nazwą „Cegiełka na sztandar”.
Sztandar jest uznawany za symbol najważniejszych wartości - miłości do ojczyzny, honoru i męstwa. Dla społeczności szkolnej jest symbolem „Małej Ojczyzny”, jaką jest szkoła. Stanowi szczególny znak, który jednoczy kolejne pokolenia oraz zobowiązuje do szacunku, wytężonej pracy i godnego reprezentowania szkoły. Towarzyszy społeczności szkolnej podczas wszystkich ważnych wydarzeń, takich jak: rozpoczęcie czy zakończenie roku szkolnego, święto patrona oraz innych uroczystych apeli.
           W maju 2020 roku nasza szkoła będzie obchodzić jubileusz 35-lecia. Bardzo zależy nam, aby podczas tego święta móc złożyć na ręce Pani Dyrektor jako przedstawiciela społeczności szkolnej nowy sztandar. Obecny ma już 34 lata i niestety, ale jest mocno zniszczony. Nadszedł czas, by zajął zaszczytne miejsce w pamiątkowej gablocie szkoły, a jego honory pełnił nowy sztandar.  Niestety, koszt zakupu nowego, opiewa na sumę około 6 tys. złotych i przekracza nasze możliwości finansowe.
             Dbając o wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu, w imieniu wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe. Pozwoli nam ono zrealizować najważniejszy cel, jaki postawiliśmy sobie w tym roku szkolnym.
             Datek można przekazać w formie indywidualnej wpłaty na konto Rady Rodziców
54 8581 0004 0005 1927 2000 0001 z dopiskiem „SZTANDAR” lub poprzez zakup cegiełki okolicznościowej o nominale: 5zł, 10zł lub 20zł. W celu potwierdzenia autentyczności każda z cegiełek opatrzona jest pieczęcią szkoły. Pamiątkowe cegiełki można nabyć w sekretariacie szkoły lub podczas uroczystości organizowanych na terenie placówki. Zostanie także zorganizowany jeden dzień w miesiącu, kiedy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą sprzedawać cegiełki swoim Kolegom i Koleżankom ze szkoły.
         Wierzymy, że nie pozostaniecie Państwo obojętni na naszą prośbę. Pamiętajcie, że darując pieniądze na sztandar, na zawsze zostawicie  po sobie ślad dla przyszłych pokoleń.
                                                                      Z wyrazami szacunku Rada Rodziców PSP nr 4

Drodzy Rodzice

W roku szkolnym 2018/2019 Rada Rodziców działająca przy PSP nr 4 w Świdwinie pozyskała następujące środki finansowe:
• składki z dobrowolnych wpłat na RR
• dochody uzyskane ze sprzedaży domowych wypieków, sałatek z okazji Andrzejek Szkolnych, Kiermaszy Bożonarodzeniowych i Zajączkowych, Balu Ostatkowego
• środki pozyskane od sponsorów,
Powyższe środki finansowe zostały zgodnie z regulaminem Rady Rodziców we właściwy sposób wydatkowane. I tak:
• zakupiono  książki na nagrody i listy gratulacyjne dla uczniów,
• dofinansowano stypendia dla uczniów za szczególne osiągnięcia,
• dofinansowano wycieczki szkolne, obozy sportowe, turnieje piłki siatkowej biegów przełajowych oraz zawody modelarskie,
• dofinansowano szereg imprez szkolnych, w tym: Dzień Sportu, Kiermasz Bożonarodzeniowy (zakupiono strój Mikołaja),  Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Zajączek, Pasowanie na Pierwszoklasistę, Dzień Biblioteczny i pozostałe uroczystości szkolne,
• sfinansowano pomoc dzieciom najuboższym,
• zakupiono chusty animacyjne i chusty z logo szkoły,
• dofinansowano do ponadstandardowego wyposażenia szkoły (zakup rolet),
• wypłacono klasom należne kwoty za 100% wpłaty na Radę Rodziców na dofinansowanie wycieczek i innych imprez klasowych.
Przedstawiciele Rady Rodziców aktywnie uczestniczyli w wielu wydarzeniach i uroczystościach szkolnych. Starali  się dysponować funduszami rodziców w sposób racjonalny, zgodny z literą prawa, i na tyle wszechstronny, by pieniądze trafiały do jak największej grupy uczniów.
Potrzeby szkoły są ogromne. Pomagajmy więc Dyrekcji i nauczycielom i jako Rodzice bądźmy obecni w szkole, w której nasze dzieci spędzają tak dużo czasu.
Serdecznie zapraszamy kolejnych „nowych” rodziców do współpracy w bieżącym roku szkolnym a wszystkim obecnie zaangażowanym bardzo dziękujemy.

Wiceprzewodnicząca Marzena Tomasik

KARNAWAŁOWY BAL CHARYTATYWNY
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4
im. Osadników Wojskowych w Świdwinie
– SUKCESEM Rady Rodziców naszej szkoły!

W sobotę, 2 marca 2019r. odbył się I KARNAWAŁOWY BAL CHARYTATYWNY na rzecz uczniów naszej szkoły zorganizowany przez Radę Rodziców przy wsparciu dyrekcji, nauczycieli    i pracowników szkoły. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Na balu bawiło się 145 osób. Wszyscy nie tylko z dobrymi humorami,  ale także otwartymi sercami!
Przybyłych gości powitała pani dyrektor Dorota Borowczak, która podziękowała Radzie Rodziców oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za organizację balu. Szczególne słowa podziękowania padły pod adresem sponsorów i miłośników szkoły, bez których życzliwości nasze przedsięwzięcie nie powiodłoby się.
Zabawa przy wspaniałym zespole muzycznym trwała do białego rana. Na parkiecie wciąż pełno było miłośników tańca. W przerwach, między muzycznymi blokami, goście mogli rozkoszować się pysznymi posiłkami i podziwiać piękny wystrój sali, który swoim motywem nawiązywał do znanej wszystkim baśni „Alicja w krainie czarów”. I jak na baśń przystało,  rzeczywiście było cudownie  i baśniowo pod każdym względem.
Z całego serca, składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się  w pomoc przy organizacji I Karnawałowego Balu Charytatywnego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się zebrać kwotę w wysokości 6.000 zł. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do osiągnięcia takiego wyniku jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
I ja tam byłam (…), a co widziałam, to opisałam…
A.L.