Rada Rodziców - PSP4 Świdwin

Drodzy Rodzice

W roku szkolnym 2018/2019 Rada Rodziców działająca przy PSP nr 4                                        w Świdwinie pozyskała następujące środki finansowe:
• składki z dobrowolnych wpłat na RR
• dochody uzyskane ze sprzedaży domowych wypieków, sałatek z okazji Andrzejek Szkolnych, Kiermaszy Bożonarodzeniowych i Zajączkowych, Balu Ostatkowego
• środki pozyskane od sponsorów,
Powyższe środki finansowe zostały zgodnie z regulaminem Rady Rodziców                         we właściwy sposób wydatkowane. I tak:
• zakupiono  książki na nagrody i listy gratulacyjne dla uczniów,
• dofinansowano stypendia dla uczniów za szczególne osiągnięcia,
• dofinansowano wycieczki szkolne, obozy sportowe, turnieje piłki siatkowej biegów przełajowych oraz zawody modelarskie,
• dofinansowano szereg imprez szkolnych, w tym: Dzień Sportu, Kiermasz Bożonarodzeniowy (zakupiono strój Mikołaja),  Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Zajączek, Pasowanie na Pierwszoklasistę, Dzień Biblioteczny                      i pozostałe uroczystości szkolne,
• sfinansowano pomoc dzieciom najuboższym,
• zakupiono chusty animacyjne i chusty z logo szkoły,
• dofinansowano do ponadstandardowego wyposażenia szkoły (zakup rolet),
• wypłacono klasom należne kwoty za 100% wpłaty na Radę Rodziców                       na dofinansowanie wycieczek i innych imprez klasowych.
Przedstawiciele Rady Rodziców aktywnie uczestniczyli w wielu wydarzeniach                         i uroczystościach szkolnych. Starali  się dysponować funduszami rodziców w sposób racjonalny, zgodny z literą prawa, i na tyle wszechstronny, by pieniądze trafiały do jak największej grupy uczniów.
Potrzeby szkoły są ogromne. Pomagajmy więc Dyrekcji i nauczycielom                                      i jako Rodzice bądźmy obecni w szkole, w której nasze dzieci spędzają tak dużo czasu.
Serdecznie zapraszamy kolejnych „nowych” rodziców do współpracy                                           w bieżącym roku szkolnym a wszystkim obecnie zaangażowanym bardzo dziękujemy.

Wiceprzewodnicząca Marzena Tomasik

KARNAWAŁOWY BAL CHARYTATYWNY
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4
im. Osadników Wojskowych w Świdwinie
– SUKCESEM Rady Rodziców naszej szkoły!

W sobotę, 2 marca 2019r. odbył się I KARNAWAŁOWY BAL CHARYTATYWNY na rzecz uczniów naszej szkoły zorganizowany przez Radę Rodziców przy wsparciu dyrekcji, nauczycieli    i pracowników szkoły. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Na balu bawiło się 145 osób. Wszyscy nie tylko z dobrymi humorami,  ale także otwartymi sercami!
Przybyłych gości powitała pani dyrektor Dorota Borowczak, która podziękowała Radzie Rodziców oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za organizację balu. Szczególne słowa podziękowania padły pod adresem sponsorów i miłośników szkoły, bez których życzliwości nasze przedsięwzięcie nie powiodłoby się.
Zabawa przy wspaniałym zespole muzycznym trwała do białego rana. Na parkiecie wciąż pełno było miłośników tańca. W przerwach, między muzycznymi blokami, goście mogli rozkoszować się pysznymi posiłkami i podziwiać piękny wystrój sali, który swoim motywem nawiązywał do znanej wszystkim baśni „Alicja w krainie czarów”. I jak na baśń przystało,  rzeczywiście było cudownie  i baśniowo pod każdym względem.
Z całego serca, składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się  w pomoc przy organizacji I Karnawałowego Balu Charytatywnego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się zebrać kwotę w wysokości 6.000 zł. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do osiągnięcia takiego wyniku jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
I ja tam byłam (…), a co widziałam, to opisałam…
A.L.