aktualności - PSP4 Świdwin

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

 
Wszyscy dobrze pamiętamy sukcesy recytatorskie KACPRA KNAPIKA z klasy 3a. Mimo szczególnej sytuacji, nasz pracowity uczeń wziął udział w kwietniowym konkursie recytatorskim on-line. zaprezentował wiersz pt. "Wilk u dentysty". Zdobył wyróżnienie, brawo! W maju zaś próbował szczęścia w fotografii z okazji Święta FLAGI i rónież został dostrzeżony. Zamieszczamy zdjęcia konkursowe. Cieszymy się razem z Kacperkiem i jego rodzicami. Gratulacje!17 grudnia 2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w ramach realizacji zadań z innowacji pedagogicznej ,, Moja Mała Ojczyzna” zwiedzili ciekawe miejsca w Świdwinie.
Były to: Brama Kamienna, fragmenty murów obronnych, kościół Mariacki ,Plac Konstytucji 3 Maja . W trakcie zwiedzania opiekunowie przypominali uczestnikom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczniowie dzielili się swoją wiedzą, odpowiadali na pytania dotyczące Świdwina i zdobywali punkty. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.
D. Sawicka
L. Zbitka

„Jest taki dzien”
Przedświątecznie …

    12 grudnia 2019r. hol szkoły zaludnił się niczym londyńska Oxford Street. Od progu witały wszystkich piosenki świąteczne i kolędy, płynące z pięknie udekorowanej sceny (to zasługa pań  Marzanny Kempskiej i Edyty Remby). Za organizację kiermaszu odpowiedzialne były p. Monika Gryczka i p. Agnieszka Seletyn - Żołądź, które wraz z Samorządem Uczniowskim czuwały nad całością imprezy. Rodzice, dzieci, nauczyciele i goście w osobach: ks. proboszcza oraz przedstawicieli władz miasta, zostali wprowadzeni w  świąteczną atmosferę. Poszczególne klasy prezentowały się w krótkich występach. Przy akompaniamencie p. Artura Domaradzkiego na scenie holu wystąpiły klasy piąte. Z kolei w sali gimnastycznej zaprezentowały się klasy I, II i III pod pieczą wychowawczyń. Ponadto dzieci pod kierunkiem pań: Magdaleny Haraj i Ewy Dejewskiej zaprezentowały przedstawienie świąteczne, które zostało opracowane na kole teatralno - muzycznym. Najmłodsi uczniowie wraz z rodzicami ze wzruszeniem wysłuchali kolęd i pastorałek. Kilka piosenek nawet zaśpiewano w języku angielskim. Galeria Szkoły przyciągała wzrok ozdobami świątecznymi wykonanymi przez uczniów. „Szóstaczki” przygotowały prezentację multimedialną o tradycjach bożonarodzeniowych, można było również obejrzeć’ „Laboratorium kryształów”.
W trakcie kiermaszu odbyła się także zbiórka karmy. Uczniowie przebrani za zwierzęta zachęcali do wsparcia  bezdomnych zwierząt (inicjatywa p. Marka Woty.) Redaktorzy gazetki szkolnej rozprowadzali egzemplarze: „Naszej Budy” pod nadzorem p. Agnieszki Wysokińskiej.
Jednym słowem- festiwal różności i cudów!
Spotkanie to uprzyjemniła degustacja smacznych sałatek i wypieków ciast mam. Wiktuały te można było nabyć po symbolicznej cenie (dochód z imprezy przeznaczono na cele szkolne). Wszystkich przyciągały stoiska z ozdobami świątecznymi. Różnorodność  i pomysłowość wręcz zachwycała: były szydełkowe gwiazdki, choinki z szyszek,  wikliny papierowej, makaronowe, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, kartki świąteczne i pierniczki przygotowane przez: Samorząd Uczniowski, Świetlicę Szkolną oraz Szkolne Koło Caritas pod pieczą p. Katarzyny Budzińskiej. W tym roku również nie zabrakło zjawiskowej „Chaty Świętego Mikołaja”. To  miejsce wyczarowała, jak co roku, wraz z Kącikiem Dziewczynki z Zapałkami i Krainą Lodu p. Agnieszka Seletyn-Żołądź. Zajęła się również dekoracją sali gimnastycznej, w której stanął żłóbek w  otoczeniu zimowej  scenerii.
Popołudnie minęło nam w miłej i serdecznej atmosferze. Jednym słowem- było magiczne i radosne preludium do Świąt Bożego Narodzenia.Należy podkreślić ogromne zaangażowanie wielu osób, dlatego chcemy podziękować rodzicom, dyrekcji, nauczycielom, paniom sprzątaczkom i szatniarkom.
K.B. B.P., M.H.,           

-zobacz zdjęcia-                                            
                                                                                   

Wychowanie polega przede wszystkim na tym, by zwalczać egoizm, a przyzwyczaić uczniów do liczenia się z innymi. Innowacja pt. Inny - nie znaczy gorszy ma na celu poprawę relacji rówieśniczych, uczyć tolerancji, kształtować odpowiednie postawy wobec osób niepełnosprawnych, a także zauważać ich obecność. Zajecia  mają pokazać jak w łatwy sposób można pomóc innym. Innowacja powiązana jest z pomocą i wsparciem dla pacjentów z oddziałów dziecięcych w Szczecińskim szpitalu.
W innowacji biorą udział klasy 2a oraz 2c. Uczniowie z okazji zbliżających się świąt przygotowują upominki dla pacjentów, które niestety ale nie mają możliwości spędzenia świąt w domu lecz w szpitalu


10 października 2019 r. uczniowie wzięli udział w finale
Konkursu Piosenki i Poezji Lwowskiej, który odbył się w ŚOK-u.
Bardzo nam miło oznajmić, że Lena Czarnecka z klasy 1b zajęła I
miejsce, zaś II miejsce - nasz wytrawny recytator Kacper Knapik z
kl.3a.W kategorii piosenki również „poszło” wyśmienicie, gdyż Ksawier
Kaczyński  (8a) zdobył Grand Prix.

Gratulujemy!

Poznajemy nasze miasto
26 listopada 2019 r uczniowie klasy 1a oraz 2a pod opieką opiekunów – Doroty Sawickiej, Lubomiry Zbitki udali się do ŚOK w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej ,,Moja Mała Ojczyzna”. Z przewodnikiem p. Marcinem Paradeckim uczniowie poznali historię zamku i legendy o świdwińskim zamku. Dzieci miały możliwość wejścia na basztę, z której oglądały panoramę miasta. Wielką frajdą było dla nich samodzielne wejście i zejście z baszty. Z uśmiechem na twarzy, pełne wrażeń powróciły do szkoły.
D. Sawicka, L. ZbitkaLekcje o Święcie Niepodległości w klasie Ic

W klasie Ic został przeprowadzony cykl zajęć poświęcony 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada.  Uczniowie po obejrzeniu programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły dzielili się wrażeniami na temat:  Co to jest Ojczyzna? Co to znaczy być Polakiem?  Rozmawialiśmy także o tym, co każdy Polak duży i mały może zrobić, żeby można go było nazwać patriotą. Uczniowie wypowiadali się na temat barw ojczystych na podstawie obejrzanego filmu pt. „Symbole Narodowe”, wykonali flagi państwowe, z powagą śpiewali hymn państwowy czyli „Mazurka Dąbrowskiego” i piosenkę z animacją komputerową pt. „11 Listopada”, a także z zainteresowaniem słuchali wiersza o Polsce czytanego przez zaproszoną na lekcję p. A. Oleńczuk, (za co dziękujemy). Żywo wypowiadali się o tym jak piękny i różnorodny jest nasz kraj, nasza Ojczyzna – Polska.

               Chcieliśmy podziękować mamie naszej uczennicy L. Halko - pani A. Wieczorkiewicz za przygotowanie kotylionów dla uczniów naszej klasy, które ozdobiły dziecięce stroje galowe na uroczystości szkolnej i delegację klasową na uroczystości z okazji Święta Niepodległości na Placu Konstytucji 3 Maja w dniu 11 listopada. Dziękujemy!

Uczniowie klasy Ic  i wych. A. Mrowińska
           
    Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Niemczech organizowanym przez ZSR CKP . Tym razem impreza przebiegała pod hasłem: Gdy runął mur...." , upamiętniając 30 rocznicę upadku muru i przemian ustrojowych. Nasi uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentację i wysłuchać pani Anny Dziórawiec , która przedstawiła elementy niemieckiej literatury oraz wybranych pisarzy i poetów. Potem młodzi ludzie zwiedzali technikum w grupach, pod flagami krajów niemieckojęzycznych. Historyk dr Wojciech Feliński przekazał młodzieży wiedzę na temat „Niemiec wczoraj” i upadku Muru Berlińskiego.
Uczniowie z technikum wystawili przedstawienie pt. „Stimmt so!”. Akcja rozgrywała się w restauracji „Entschuldigung”.
Szczególnie gratulujemy uczniom, którzy dzięki swojej wiedzy zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji:
BRUNON GIEŁDOŃ - III m.
ALEKSANDRA RUDNICKA- IV m.
EMILIA POTASZNIK- V m.

„Wesoła Przerwa”

Od listopada w naszej szkole realizowana jest innowacja pod nazwą „Wesoła Przerwa”, skierowana do uczniów klas I. Zajęcia te odbywają się w czwartki podczas długiej przerwy. „Wesoła przerwa” jest moją odpowiedzią na zaprezentowanie uczniom, ciekawego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas przerw. Podczas pierwszej takiej przerwy, dzieci wraz z nauczycielem opracowały „Regulamin zachowania się podczas przerw”. Zasady te umieszczone zostaną w widocznym miejscu w holu. Na kolejnej przerwie uczniowie świetnie się bawili, podczas zabawy przy muzyce. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i wywołują wśród nich wiele uśmiechu i pozytywnej energii!
                                                                         nauczyciel  Anna Oleńczuk
                                                                      
              
Uroczyste Ślubowanie Klas I w Szkole Podstawowej nr 4
Dnia 25 października 2019 r. miała miejsce w naszej szkole Uroczystość Ślubowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze udowadniali, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.
Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości , było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdwinie pasowała dyrektor szkoły, pani Dorota Borowczak wraz z panią wicedyrektor Agatą Firlinger i wicedyrektorem Tomaszem Skibowskim.
Do społeczności szkolnej przyjęli uczniów klas pierwszych przedstawiciele Samorządu Szkolnego.
Program artystyczny  zaprezentowany  podczas  uroczystości przez dzieci z klas I został przygotowany  pod kierunkiem  wychowawczyń: p. Doroty Sawickiej - kl. I a, p. Anny Oleńczuk - kl. I b, p .Anety Mrowińskiej - kl. I c.
Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.
Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom  wiele radosnych chwil.
                                                                                        Nauczyciele  klas I

POCZET SZTANDAROWY – chlubą naszej SZKOŁY
22 października 2019 w Świdwińskim Ośrodku Kultury odbyły się jesienne warsztaty szkoleniowe dla Pocztów Sztandarowych wraz z ich Opiekunami ze szkół Województwa Zachodniopomorskiego. Było to zorganizowane w ramach projektu "ASYSTA młodych z regionu zachodniopomorskiego w służbie Niepodległej. Warsztaty szkoleniowo - metodyczne".
Wzięli w nich udział nasi uczniowie:  Weronika Brucka, Milena Kula oraz Ksawier Kaczyński wraz z opiekunem p. Moniką Gryczką.
           Szkolenie obejmowało:
- znajomość Sztandaru jako symbolu tradycji, historii i męstwa
- wiedzę z zakresu udziału Pocztów Sztandarowych w organizowanych wydarzeniach o charakterze uroczystym
- nabycie umiejętności posługiwania się Sztandarem
- poznanie sposobu postępowania indywidualnego i zespołowego Pocztów Sztandarowych
- znajomość zadań i zasad występowania przez osoby funkcyjne wchodzące w skład Pocztów Sztandarowych i ich Opiekunów
- wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w czasie uroczystych wydarzeń.
           Szkolenie było na wysokim poziomie, uczniowie są bardzo zadowoleni, że mogli wziąć w nim udział i z pewnością skorzystają z udzielonych rad przy najbliższej okazji.
M.G.

NIEPOGLEGŁA....
Nasza   szkoła już w piątek- 8 listopada  uczciła Święto Niepodległości. Brać uczniowska ten niezwykły dzień zaznaczyła odświętnym strojem. Z wielu sal szkolnych dało się słyszeć znane pieśni patriotyczne – „Rotę”, czy „Pierwszą Brygadę”. Główną  uroczystością był apel, który zgromadził wszystkich uczniów i nauczycieli na sali gimnastycznej. Na komendę przewodniczącej SU - Oliwii Lipkowicz został wprowadzony sztandar i odśpiewany w całości hymn państwowy. Pani dyrektor  Dorota Borowczak krótko nakreśliła rys historyczny - wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polaków niepodległości. Następnie wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną, którą przygotowali nauczyciele: p. Magdalena Haraj, p. Ewa Dejewska, p. Agnieszka Seletyn -Żołądź i p.Artur Domaradzki. Wzięła w nim czynny udział spora grupa dzieci i młodzieży. Poruszyły nas piękne pieśni i symbole niewoli – czarne flagi z nazwami zaborców, a także symbol Ojczyzny w postaci dziewczyny ustrojonej w wianek w barwach narodowych. Była to piękna lekcja patriotyzmu.
 

Spotkanie z przedstawicielami
Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej w Świdwinie
 
           Uczniowie klas pierwszych i  klasy 2 a
5 listopada uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Niepodległości. Zaproszeni goście-pan Zygmunt Bąk
i pani Bogumiła  Duda stworzyli nastrój z tamtych  lat poprzez ciekawe prezentacje multimedialne i pogadankę. Uczniowie mieli możliwości poznania historii Polski .Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Uczniowie wraz z opiekunami serdeczne dziękują za wspaniała lekcję historii o Polsce.
Dorota Sawicka, Lubomira Zbitka
 
 

„Korespondencja międzyszkolna”
Uczniowie  klasy 2a uczestniczą w  realizacji  innowacji pedagogicznej pt.” Korespondencja międzyszkolna”.
Celem innowacji jest rozwijanie pisemnego wypowiadania się. Realizacja zaplanowanych zadań wymagała współpracy z rówieśnikami z innej szkoły. Została nawiązana współpraca z klasą 2 f PSP nr 8 im. Jana Pawła II z Polic. Uczniowie  będą do siebie pisać listy, wysyłać własnoręcznie wykonywane niespodzianki.

Realizator: Lubomira Zbitka


Dzień Nauczyciela serce rozwesela…

14. października to wyjątkowy dzień w kalendarzu każdego pedagoga.
Nauczyciel czuje się wyjątkowo, gdy zewsząd otrzymuje słowa podziękowań i dowody uczniowskiej sympatii. W naszej „czwórce” uczniowie pod wodzą polonistki, p. Anny Szewczyk i nauczyciela muzyki – p. Artura Domaradzkiego, zaprezentowali program w formie koncertu życzeń. Nauczyciele zebrani w kawiarence przygotowanej przez SU (opiekun - p. Monika Gryczka) raczyli się w tym czasie kawą, herbatą i ciastem. Miłym akcentem spotkania było wręczenie nagród nauczycielom i innym pracownikom szkoły przez p. Dyrektor Dorotę Borowczak.Klasa 2c dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego
„Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”  Za nami pierwsze zajęcia na których dowiedzieliśmy się co to jest złość i jak sobie z nią radzić.


KONKURS  POEZJI   I   PIOSENKI  LWOWSKIEJ

1.października tego roku w czytelni  PSP4  odbył się Konkurs Poezji Lwowskiej. Prezentacja recytacji przebiegła w miłej, kameralnej atmosferze, a szczególnie sympatyczny był występ najmłodszych uczestników ze względu na żartobliwe teksty.
Spośród 13 uczestników komisja  wyróżniła troje uczniów, którzy będą prezentowali nasza szkołę w zamku:
Lenę Czarnecką z kl.1d, Kacpra Knapika z kl.3a i Szymona Simlata
z 6a.
W kategorii piosenki w zamku wystąpi Ksawier Kaczyński z klasy 8a.

                                                                           GRATULUJEMY!


    
POMAGAMY…
       W poniedziałek 23 września 2019 r., wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży w kwocie:  7 41,80 zł został przekazany na leczenie małego Filipka.
Ciasta zostały przygotowane nie tylko przez uczniów naszej szkoły, ale także przez ich rodziców, babcie i  nauczycieli.
W szczególności pragniemy podziękować: p. Dorocie Ślusarek – Sznycer, p. Hannie Gajdzie, p. Agnieszce Oleszkiewicz, p. Marioli Sadowskiej, p. Jolancie Rudnickiej,  p. Berenice Ejankowskiej, p. Marcie Bryckiej, p. Angelice Siberze,  p. Krystynie Diakoniak, p. Wiolecie Krauz. Dzięjemy również Damianowi Szewczykowi, Agnieszce Krysztapowicz, Jakubowi Chrabąszczewiczowi , Ines Niedzwiedź, Kacprowi Górskiemu  i Karolinie Wasylew.
     Wszyscy, którzy przyczynili się do zorganizowania tego kiermaszu serdecznie dziękujemy.

Julia Szczepańska

Wycieczka do sądu
Dnia 9 maja 2019 r. uczniowie klasy 8a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 udali się na wycieczkę do Świdwińskiego Sądu Rejonowego.
Uczniowie zwiedzili m. in. salę rozpraw, pokój przesłuchań oraz pokój w którym na rozprawę czekają osoby doprowadzone lub osoby pozbawione wolności. Uczniowie mieli okazję porozmawiać oraz dowiedzieć się wielu informacji od pani Magdaleny Brudniak, sędzi Sądu Rejonowego w Świdwinie.
Pani Magdalena opowiedziała uczniom wiele na temat swojej pracy, miejsca pracy i jakie trzeba zdobyć wykształcenie, aby pracować jako sędzia.
Podczas wycieczki uczniowie mogli: przymierzyć togi, zobaczyć przyniesiony przez panią Magdalenę łańcuch sędziowski, przeczytać przykładową wokandę, przykładowy akt sprawy oraz usiąść za stołem sędziowskim.
       


Giełda zawodów
17 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdwinie odbyła się giełda zawodów zorganizowana przez panią Katarzynę Budzińską, panią Annę Lipkowicz i pana Artura Domaradzkiego, w której uczestniczyli uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami.
Przed giełdą zawodów organizatorzy zrobili ankietę zawodów, aby przedstawić nam zawody, które najbardziej interesują uczniów naszej szkoły.
W tym dniu naszą szkołę odwiedziła pani Karolina Owczarek, pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdwinie, która opowiedziała uczniom o zawodach deficytowych, czyli pożądanych na rynku pracy.
Pani Karolina wręczyła także uczniom ulotki, na których znajdowały się te informacje.
Uczniom zostały zaprezentowane prezentacje różnych zawodów.
Prezentacje zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły specjalnie na giełdę zawodów.
Po tej giełdzie zawodów uczniowie dowiedzieli się m. in. jakie zdobyć wykształcenie, aby pracować w danym zawodzie, dowiedzieli się o zarobkach w niektórych zawodach i jakie zadania trzeba wykonywać w danym zawodzie.


Święto Patrona Szkoły


Szli na Zachód osadnicy,
Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy,
Karabiny i rusznice
Zawiesili w cieniu brzóz.

8 maja 2019r. nasza szkoła, która nosi imię Osadników Wojskowych, obchodziła swoje święto.  Z tej okazji odświętnie ubrani uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, by  wspólnie z nauczycielami, przedstawicielami władz miasta i rady rodziców uczcić tę okoliczność. Najpierw głos zabrała
p. Dyrektor Dorota Borowczak, która w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, wyrażając  uznanie dla ich osiągnięć. Następnie nauczycielka historii - p. Agnieszka Wiktorowicz wygłosiła krótki referat okolicznościowy o II wojnie światowej i pierwszych osadnikach na naszej ziemi. Warto przypomnieć, że decyzja władz wojewódzkich o budowie naszej  szkoły - pomnika i nadania jej właśnie tego imienia zapadła w listopadzie 1982r. W uchwale padły słowa:
Niech budowa pomnika będzie wyrazem naszego szacunku dla żołnierskiego trudu (…) i symbolem szczególnego patriotyzmu mieszkańców naszej ziemi.
Zaproszeni goście (Burmistrz Beata Ociepa, Sekretarz Miasta Andrzej Rewiński i Kierownik Oświaty Bogdan Wachowiak) wręczyli kwiaty i upominek. W tym miejscu bardzo dziękujemy p. B. Wachowiakowi za nowe książki zakupione do biblioteki szkolnej.
Nie mogło się obyć bez części artystycznej, każdy uczestnik apelu zawsze czeka na ten punkt spotkania. Poruszający program artystyczny przygotowany został przez nauczycielkę j. polskiego Annę Lipkowicz oraz nauczyciela muzyki - Artura Domaradzkiego. Chyba wszyscy odbiorcy poddali się nastrojowi tej chwili – pięknych pieśni i wymownej dekoracji: Świdwin przed wojną, Świdwin po wojnie, Świdwin dziś.
Uroczystość bardzo się udała, ten dzień na pewno zasługuje na wyróżnienie w rocznym kalendarzu szkoły.

                                                                                              B.P-Nasze sukcesy-
   Kacper  Knapik

To uczeń klasy 2a, nasz  wspaniały uzdolniony recytator. Nad sztuką deklamacji pracuje z mamą i wychowawczynią  p. Magdaleną Haraj.

Odniósł wiele sukcesów na  tym polu:
- laureat eliminacji powiatowych  Małego Konkursu Recytatorskiego
- wyróżnienie w finale wojewódzkim Małego Konkursu Recytatorskiego
- laureat eliminacji miejsko-gminnych Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki
 i ptaszęta polne”
- II miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Lwowskiej
Ponadto Kacperek jest stałym bywalcem biblioteki, jest gorącym zwolennikiem książek.
                                                                        Gratulujemy!W dniu 2 IV 2019r. w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice, dyrekcja oraz nauczyciele.
Na łączniku szkolnym można było kupić kawę, herbatę, napoje dla dzieci, ciasto oraz sałatki. Ponadto Samorząd Uczniowski sprzedawał losy na loterię fantową, kartki świąteczne, ozdoby świąteczne oraz stroiki. Można było kupić ozdoby wykonane przez dzieci ze świetlicy szkolnej, a z pozyskanych pieniędzy będą zakupione materiały do wykonania różnych prac przez dzieci. Wolontariusze z Caritasu sprzedawali świąteczne palmy, a pieniądze będą przekazane najbardziej potrzebującym ludziom.

Na szkolnym łączniku odbyły się wspaniałe występy dzieci z klas pierwszych i drugich, a także aktorzy z Teatru Puenta.
Czas umiliła świąteczna muzyka oraz piękna wielkanocna dekoracja.                                                  

W tym roku, po raz pierwszy, można było zwiedzać Chatę Zająca, w której dzieci mogły potańczyć sobie przy muzyce, a także pobawić się w różne gry i zabawy.

Serdeczne podziękowania za organizację kiermaszu wielkanocnego składamy p. Agnieszce Seletyn – Żołądź,  p. Monice Gryczce, p. Annie Lipkowicz, p. Arturowi Domaradzkiemu, p. Danucie Budzińskiej, p. Marzannie Kempskiej, p. Natalii Grądzkiej, p. Edycie Rembie,  wychowawcom klas 1 i 2, Samorządowi Uczniowskiemu oraz  Radzie Rodziców.

M. G.Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Cztery pory roku z zabytkami województwa zachodniopomorskiego”, zorganizowanym przez Zachodniopmorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas V – VIII i gimnazjów.
    Celem konkursu było przedstawienie przez młodych artystów najciekawszych według nich zabytków, budynków, miejsc charakterystycznych, symboli województwa zachodniopomorskiego, które udało im się uchwycić wiosną, latem, jesienią i zimą.
Z 360 nadesłanych do Kuratorium prac wybrano 24 najlepsze – 14, które zajęły pierwsze miejsce oraz 10 wyróżnień.
Najciekawsze prace zostały wydane w formie kalendarza na 2019 rok.
Uczennica klasy VII c, Adrianna Wiącek została laureatką tego konkursu.
18 grudnia 2018 r., o godz. 1230 w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się gala wręczenia nagród.
Pani Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza osobiście pogratulowała Adriannie             i wręczyła nagrodę. Wszyscy wyróżnieni uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej fotografii, na słodki poczęstunek oraz obejrzenie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac.
Opiekunem Adrianny Wiącek była p. Iwona Baljon.

Gratulujemy!!!UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W PSP nr 4

Narodowe Święto Niepodległości jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. Obecny rok szkolny został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej". Stało się to inspiracją dla nas do podejmowania inicjatyw służących uczczeniu 100-lecia niepodległości.
W naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy wyjątkową 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już na początku listopada na szkolnych korytarzach mogliśmy obejrzeć wystawy  „Niepodległość 1918-2018".
9 listopada 2018 r., w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W szkole było biało – czerwono od pięknych, własnoręcznie przez uczniów wykonanych i z dumą eksponowanych narodowych symboli Polaków.
Uroczystości  rozpoczęły się od przemarszu do pomnika Ojca Św. Jana Pawła II, gdzie świdwińskie  placówki edukacyjne wspólnie odśpiewały hymn Polski i wypuszczono 1500 balonów biało – czerwonych.
Szkolne świętowanie rozpoczęło  się od wprowadzenia sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy.
Po wstępie głos zabrała p. dyrektor – Dorota Borowczak odwołując się do rysu historycznego dotyczącego polskiej drogi do niepodległości.
Po przemówieniu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców w konkursach szkolnych.
O godzinie 1111 odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie uczniowie zaprezentowali pieśni i tańce polskie . Dzieci klas I – II przygotowane przez p. Magdalenę Haraj oraz p. Ewę Dejewską  przedstawiły pokaz polskich tańców. Ostatnim punktem obchodów był odtańczony polonez przez Dyrekcję Szkoły, nauczycieli i wszystkich uczniów szkoły.
Apel został przygotowany pod kierunkiem  p. Anny Lipkowicz i p. Artura Domaradzkiego.

K. B.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego