Koło Techniczne - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdwinie

im. Osadników Wojskowych
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
Przejdź do treści
Projekt ,,Pająk”
Aby uatrakcyjnić tydzień z Harrym Potterem w naszej szkole uczniowie z Szkolnego Koła Technicznego podjęli się wykonania zdalnie sterowanego pająka Akromantuli. Został on wykonany przez uczniów z pianki montażowej i drutu oraz obszyty materiałem. Wewnątrz niego znajduje się zaprogramowany przez uczniów robot Lofi z programu Superkoderzy. Głównym wykonawcą projektu była Julia Bartosiewicz – Dzik. Dziękujemy również rodzicom za wsparcie i wskazówki podczas pracy.
Adam Dzik
Projekt ,,Wiewiórka”
 
Dziś przedstawiamy kolejny projekt zrealizowany w naszej pracowni technicznej ,,Zrób to sam”. Uczniowie naszej szkoły zauważyli, że naszą szkołę co pewien czas odwiedza wiewiórka. Nazwali ją Zosia i postanowili pomóc jej w  czasie zimy. Wykonali dla niej karmnik i umieścili w miejscu gdzie można było ją najczęściej zobaczyć, czyli niedaleko okien naszej szkoły. Dzięki temu nasi uczniowie będą mieli możliwość jej obserwacji.
 
Głównym wykonawcą karmnika jest Ewa Alberska  z kl. 5, a jego zaopatrzeniem  w odpowiednie smakołyki zajęła się klasa 2a. Wyszło super.
 
Adam Dzik.
Pierwsze zajęcia w pracowni technicznej w PSP4
Klub Miłośników Techniki rozpoczął swoją działalność w nowej pracowni. Po urządzeniu pracowni i technicznego zaplecza, każdy musiał zatroszczyć się o swoje stanowisko pracy. Już w wakacje uczniowie samodzielnie złożyli swoje stoły i krzesła. Pomalowali także meble. Teraz nadszedł czas na wykończenia i mocowanie imadeł. Oczywiście nie obyło się bez nauki – poprzez pokaz i praktyczne działania.
 
Nasze roboty zaczynają się nas słuchać
   Dzięki fundacji Orange i udziałowi w programie Superkoderzy nasi uczniowie nauczyli się niebywałej sztuki programowania samodzielnie skonstruowanych na zajęciach robotów. Początki były trudne ale nasze roboty zaczęły w końcu nas słuchać i jechać tam gdzie ich zaprogramujemy. Oprócz tego nauczyliśmy je także samodzielnie omijać przeszkody.
Adam Dzik
Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 4
im. Osadników Wojskowych
ul. Kombatantów Poslkich 6
78-300 Świdwin.
tel: 094 365 30 21
fax: 094 365 30 22
mail:
dyrektor: dborowczak@psp4swidwin.pl
sekretariat: sekretariat@psp4swidwin.pl

NIP:6722088289
Regon: 367992879
Wróć do spisu treści