Koło Techniczne - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdwinie

im. Osadników Wojskowych
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
Przejdź do treści
Przygotowania do stworzenia Miasteczka Ruchu Drogowego w PSP4 w Świdwinie
W naszej szkole realizujemy projekt „Małe Miasteczko Ruchu Drogowego” realizowanego w ramach ,,Programu Społecznik 2023-2024”. Aby dobrze nam wszystko wyszło należy zrobić odpowiednie przygotowania. Podczas robienia odpowiednich szablonów można było nauczyć się nitowania i cięcia blachy oraz rysowania i docinania wielkogabarytowego kartonu.
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
A.    Dzik
 
Wykonujemy znaki Małego Miasteczka Ruchu Drogowego
W ramach projektu „Małe Miasteczko Ruchu Drogowego” realizowanego w ramach ,,Programu Społecznik 2023-2024”, uczniowie Szkolnego Koła Technicznego wykonują samodzielnie znaki drogowe. Będą one częścią rowerowego miasteczka. Dzięki temu nauczyli się oni pracować z wyrzynarką i przypomnieli sobie znaki drogowe, które po wycięciu sami pomalowali.
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
Dzielimy się ciekawymi pomysłami
Pomysł „Małego Miasteczka Ruchu Drogowego” realizowanego w ramach ,,Programu Społecznik 2023-2024” w świdwińskiej czwórce wzbudził zainteresowanie  Panów: podkomisarza Wiesława. Dymka i aspiranta sztabowego Marka. Wieczorka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji . Miasteczko to jest projektem, który na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na naszych drogach.
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
A.     Dzik
Zakupy w ramach projektu
W ramach Programu Społecznik 2023-2024 realizujemy w naszej szkole projekt ,, Małe Miasteczko Ruchu Drogowego” . Dzięki funduszom z programu mogliśmy zakupić farby, narzędzia i niezbędne materiały, które posłużą do  realizacji naszego pomysłu.
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
 
A.D
Projektujemy naszą szkołę.
Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała możliwość udziału w Programie Społecznik 2022 -2024. Uzyskaliśmy fundusze na zagospodarowanie placu przy Szkole Podstawowej nr 4. Przy udziale uczniów ze Szkolnego Koła Technicznego powstanie tam ,,Małe miasteczko ruchu drogowego”. Członkowie koła mogli wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte na zajęciach techniki i matematyki. Sami  dokonali odpowiednich pomiarów oraz wykonali projekty miasteczka. Jest to ich osobisty wkład i zaangażowanie ulepszanie naszej szkoły.
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
A.D
Podziękowanie
 
W imieniu Szkolnego Koła Technicznego chcielibyśmy podziękować Panu Robertowi Kosmali  z Zarządu Dróg w Świdwinie za nieocenioną pomoc i wsparcie przy realizacji projektu „Małe Miasteczko Ruchu Drogowego” realizowanego w ramach ,,Programu Społecznik 2023-2024”.
 
Pan Robert wsparł nas swoja wiedzą i doświadczeniem, które wykorzystujemy przy realizacji naszego projektu .
 
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
 
A.D.

Uczniowie PSP4 w Świdwinie rozpoczęli budowę ścieżki edukacyjnej wokół swojej szkoły.  Dzięki niej młodsi  uczniowie,  będąc na spacerze  będą mogli dowiedzieć się jakie ptaki przylatują na teren szkoły i Świdwina. Wykonane przez uczniów tablice przedstawiają zdjęcia  ptaków zrobione przez uczniów, a także z wykorzystaniem fotopułapek ustawionych  przy szkolnych karmnikach.  Tablice zostały wykonane w ramach zajęć Szkolnego Koła Technicznego. Zakup materiałów odbył się dzięki projektowi ,,RAZ, DWA, TRZY, BĄDŻ EKO I TY” realizowanego w ramach programu  Społecznik 2022-24
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
Dzięki innowacyjnemu podejściu nasza ścieżka edukacyjna ma możliwość systematycznej rozbudowy.
Adam Dzik.
Spotkanie z leśnikiem
W związku z zbliżającą się zimą i troską jaką uczniowie naszej szkoły przykładają do kwestii środowiska w ostatnią środę w naszej szkole gościł leśnik – przyrodnik Pani Monika Rakowska. Nasz gość pokazał nam ptaki odlatujące i zimujące w Polsce oraz to gdzie i jak mieszkają one w czasie zimy. Poznaliśmy także sposoby dokarmiania i przygotowania odpowiednich mieszanek dla poszczególnych gatunków ptaków. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał mały upominek w postaci breloczka oraz dla klasy karmnik i zegar ścienny z przyrodniczym akcentem.
Spotkanie z Panią leśnik odbyło się w ramach projektu ,,Raz, dwa, trzy bądź Eko i Ty” który jest częścią Programu Społecznik 2022 -2024
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
Adam Dzik
Uczniowie PSP4 w Świdwinie, po raz kolejny przy szkolnych karmnikach, w których dokarmiają zimą ptaki  zamontowali fotopułapki. Dzięki temu mogą oni w poznawać otaczającą nas przyrodę i zimujące u nas ptaki. Wykonane w ten sposób zdjęcia zostaną wraz z opisami przedstawione na szkolnej ścieżce edukacyjnej, która powstaje wokół naszej szkoły. Budową ścieżki zajmują się uczniowie Szkolnego Koła Technicznego.  
 
Adam Dzik
Nadeszła zima. W trosce o zimujące u nas ptaki uczniowie PSP4 w Świdwinie przygotowali zapas odpowiednich pokarmów dla nich. W akcji, będącą także miłą zabawą wzięły udział klasy zerowe i starsze. Już wkrótce nasze karmniki zawisną wokół naszej szkoły. Oprócz dokarmiania, karmniki te staną  się także dla nas miejscem obserwacji korzystających z nich ptaków.
              Surowce, karma i pozostałe materiały zostały zakupione dzięki  projektowi ,,Raz, dwa, trzy, bądź Eko i Ty” realizowanego w ramach Programu Społecznik 2022-24
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
Adam Dzik
Ekologicznie w Klubie Miłośników Techniki w świdwińskiej Czwórce.
Szkolne Koło Techniczne wzięło udział w Programie Społecznik pod nazwą RAZ, DWA TRZY, BĄDŻ EKO I TY. W ramach projektu uczniowie uczą się kroju i szycia na maszynach do szycia. Na początku pod nożyczki i igły poszły materiały i tkaniny przyniesione z domu. Po zaznajomieniu się z obsługą maszyn uczniowie zaczynają szyć już na materiałach zakupionych w ramach projektu. Powstaną z nich materiałowe torby wielorazowego użytku. W ten sposób nie będziemy już korzystać z foliowych jednorazówek. Dzięki temu nauczyliśmy się powtórnego wykorzystywania tkanin i materiałów.  Wykonane przez uczniów torby można było nabyć na szkolnym świątecznym kiermaszu.
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik
Adam Dzik
Projekt ,,Pająk”
Aby uatrakcyjnić tydzień z Harrym Potterem w naszej szkole uczniowie z Szkolnego Koła Technicznego podjęli się wykonania zdalnie sterowanego pająka Akromantuli. Został on wykonany przez uczniów z pianki montażowej i drutu oraz obszyty materiałem. Wewnątrz niego znajduje się zaprogramowany przez uczniów robot Lofi z programu Superkoderzy. Głównym wykonawcą projektu była Julia Bartosiewicz – Dzik. Dziękujemy również rodzicom za wsparcie i wskazówki podczas pracy.
Adam Dzik
Projekt ,,Wiewiórka”
 
Dziś przedstawiamy kolejny projekt zrealizowany w naszej pracowni technicznej ,,Zrób to sam”. Uczniowie naszej szkoły zauważyli, że naszą szkołę co pewien czas odwiedza wiewiórka. Nazwali ją Zosia i postanowili pomóc jej w  czasie zimy. Wykonali dla niej karmnik i umieścili w miejscu gdzie można było ją najczęściej zobaczyć, czyli niedaleko okien naszej szkoły. Dzięki temu nasi uczniowie będą mieli możliwość jej obserwacji.
 
Głównym wykonawcą karmnika jest Ewa Alberska  z kl. 5, a jego zaopatrzeniem  w odpowiednie smakołyki zajęła się klasa 2a. Wyszło super.
 
Adam Dzik.
Pierwsze zajęcia w pracowni technicznej w PSP4
Klub Miłośników Techniki rozpoczął swoją działalność w nowej pracowni. Po urządzeniu pracowni i technicznego zaplecza, każdy musiał zatroszczyć się o swoje stanowisko pracy. Już w wakacje uczniowie samodzielnie złożyli swoje stoły i krzesła. Pomalowali także meble. Teraz nadszedł czas na wykończenia i mocowanie imadeł. Oczywiście nie obyło się bez nauki – poprzez pokaz i praktyczne działania.
 
Nasze roboty zaczynają się nas słuchać
   Dzięki fundacji Orange i udziałowi w programie Superkoderzy nasi uczniowie nauczyli się niebywałej sztuki programowania samodzielnie skonstruowanych na zajęciach robotów. Początki były trudne ale nasze roboty zaczęły w końcu nas słuchać i jechać tam gdzie ich zaprogramujemy. Oprócz tego nauczyliśmy je także samodzielnie omijać przeszkody.
Adam Dzik
Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 4
im. Osadników Wojskowych
ul. Kombatantów Poslkich 6
78-300 Świdwin.
tel: 094 365 30 21
fax: 094 365 30 22
mail:
dyrektor: dborowczak@psp4swidwin.pl
sekretariat: sekretariat@psp4swidwin.pl

NIP:6722088289
Regon: 367992879
Wróć do spisu treści